Metoda znakowania- Co to jest Sitodruk?

Znakowanie sitodrukiem, koszulki reklamowe Warszawa

Znakowanie gadżetów reklamowych sitodrukiem

Druk sitowy znany także jako sitodruk lub serigrafia, to nic innego jak druk z użyciem sita.

Ta technika druku znana jest z jej bardzo wysokiej trwałości.

Sitodruk to najlepsza metoda znakowania tkanin. Farba trafiająca na materiał łączy się trwale z tkaniną, wsiąka w nią. Taki druk jest nie do wywabienia, nie da się go odkleić, nie schodzi wraz z używaniem czy praniem w nieodpowiednich warunkach. Nadruk wykonany sitodrukiem jest tak trwały, jak tkanina na którą został naniesiony. Najczęściej znakowanymi techniką sitodruku są koszulki reklamowe, parasole reklamowe, torby i plecaki.

Sitko przez które drukujemy wykonane jest z metalu i ma drobne oczka. Sam proces druku polega na przeciśnięciu farby przez sito na materiał umieszczony na blacie pod spodem. Szablon umieszczony na sicie pozwala na odciśnięcie w ten sposób dowolnego wzoru.

Przedmiot na jakim drukujemy powinien dać ułożyć się na płasko na blacie pod sitem, dlatego właśnie to znakowanie jest tak popularne jeśli chodzi o nadruk na odzieży.

W tej technice druku każdy kolor nakładamy osobno, przez oddzielne sito. Generuje to koszty przygotowania osobno dla każdego z kolorów nadruku. Niemniej jednak gdy chcemy znakować większą ilość produktu i zależy nam na wysokiej jakości – sitodruk jest najlepszym możliwym rozwiązaniem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl